Hostinger - en to tr_TR translation catalogue (124 entries)

en: AI Content Creator
tr_TR: YZ İçerik Oluşturucu

en: Access the Site identity and edit title
tr_TR: Site kimliğine giderek başlığı düzenleyin

en: Action Failed. Try again or contact support. Apologies.
tr_TR: İşlem Başarısız Oldu. Lütfen tekrar deneyim veya destekle iletişime geçin. Özür dileriz.

en: Add a gallery block
tr_TR: Galeri blogu ekle

en: Add a new page
tr_TR: Yeni sayfa ekle

en: Add a title
tr_TR: Başlık ekle

en: Add content
tr_TR: İçerik ekle

en: Add products image and price
tr_TR: Ürün görseli ve fiyatı ekle

en: Add the content and images that represent your services
tr_TR: Sunulan hizmetleri temsil eden içerik ve görseller ekle

en: Add the title of the page, for example, About. Click the Add Title text to open the text box where you will add your title. The title of your page should be descriptive of the information the page will have.
tr_TR: Sayfa başlığı ekleyin. Örneğin Hakkında. Başlığınızı ekleyeceğiniz metin kutusunu açmak için Başlık Ekle metnine tıklayın. Sayfanızın başlığı, sayfadaki bilgileri açıklamalıdır.

en: Add your first product
tr_TR: İlk ürününüzü ekleyin

en: Add your product
tr_TR: Ürün ekle

en: Adding a logo is a great way to personalize a website or add branding information. You can use your existing logo or create a new one using the <a href="https://logo.hostinger.com/?ref=wordpress-onboarding" target="_blank">AI Logo Maker</a>.
tr_TR: Logo eklemek, bir web sitesini kişiselleştirmenin veya marka bilgileri eklemenin en iyi yoludur. <a href="https://logo.hostinger.com/?ref=wordpress-onboarding" target="_blank">Yapay Zekalı Logo Yapma Aracı</a>'nı kullanarak mevcut logonuzu ekleyebilir veya yeni bir logo oluşturabilirsiniz.

en: An unexpected error occurred. Please try again or contact support.
tr_TR: Beklenmedik bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin veya destek ekibiyle iletişime geçin.

en: Before publishing, you can preview your created page by clicking on the Preview button. If you are happy with the result, click the Publish button.
tr_TR: Yayınlamadan önce Önizle düğmesine tıklayarak oluşturduğunuz sayfayı önizleyebilirsiniz. Sonuçtan memnun kalırsanız Yayınla düğmesine tıklayın.

en: Close
tr_TR: Kapat

en: Come up with a clear and concise name for the page that accurately reflects the services you provide.
tr_TR: Sayfanız için sağladığınız hizmetleri doğru şekilde yansıtan net ve kısa bir ad bulun.

en: Coming Soon
tr_TR: Yakında Geliyor

en: Complete the form with required information related to Amazon's partnership API. Retrieve all this information from the <a href="%s" target="_blank" rel="noopener">Amazon Product Advertising dashboard</a> and paste it into the form.
tr_TR: Formu Amazon'un ortaklık API'sine ilişkin gerekli bilgilerle doldurun. Tüm bu bilgileri <a href="%s" target="_blank" rel="noopener">Amazon Ürün Reklamcılığı kontrol panelinden</a> alın ve forma yapıştırın.

en: Congratulations! Your website is online.
tr_TR: Tebrikler! Web siteniz çevrimiçi!

en: Connect Amazon Account
tr_TR: Amazon Hesabını Bağla

en: Connect Amazon partnership account
tr_TR: Amazon ortaklık hesabını bağlayın

en: Connect domain now
tr_TR: Şimdi alan adınızı bağlayın

en: Connect your domain
tr_TR: Alan adınızı bağlayın

en: Connect your domain to Hostinger
tr_TR: Alan adınızı Hostinger'a bağlayın

en: Content can be anything you wish, for example, text, images, videos, tables, and lots more. Click on a plus sign and choose any block you want to add to the page.
tr_TR: İçerik, metin, görseller, videolar, tablolar gibi dilediğiniz herhangi bir şey olabilir. Artı işaretine tıklayın ve sayfaya eklemek istediğiniz bloğu seçin.

en: Copy-Paste the necessary information:
tr_TR: Gerekli bilgileri kopyalayıp yapıştırın:

en: Create a catchy headline
tr_TR: Dikkat çekici bir manşet yazın

en: Create a headline that grabs your visitors attention and accurately represents the content of your post.
tr_TR: Ziyaretçilerinizin dikkatini çekecek ve yayınınızın içeriğini doğru bir şekilde temsil eden bir manşet oluşturun.

en: Create a logo
tr_TR: Bir logo oluştur

en: Create a new page called “My projects”
tr_TR: “Projelerim” adında yeni bir sayfa oluşturun

en: Create a page describing your services
tr_TR: Hizmetlerinizi açıklayan bir sayfa oluşturun

en: Create your first blog post
tr_TR: İlk blog yazınızı oluşturun

en: Domain propagation can take up to 24 hours. Your domain will propagate automatically, and you don't need to take any action during this time.
tr_TR: Alan adının yayılması 24 saate kadar sürebilir. Bu işlem otomatik olarak gerçekleştirilecektir ve bu süre zarfında herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

en: Draft your post
tr_TR: Yazınızın taslağını oluşturun

en: Edit an image
tr_TR: Bir görseli düzenleyin

en: Edit description
tr_TR: Açıklamayı düzenle

en: Edit post
tr_TR: Yazıyı düzenle

en: Edit post description
tr_TR: Yazı açıklamasını düzenle

en: Edit site title
tr_TR: Site başlığını düzenle

en: Fill in the required details on the <a href="%s" class="hst-open-affiliate-tab">Amazon Affiliate plugin page</a>, where you'll find all the necessary information about the plugin.
tr_TR: Eklenti hakkında gerekli tüm bilgileri bulabileceğiniz <a href="%s" class="hst-open-affiliate-tab">Amazon Satış Ortaklığı eklentisi </a>sayfasındaki gerekli ayrıntıları doldurun.

en: Finalize the page
tr_TR: Sayfayı sonlandır

en: Find the Media page
tr_TR: Medya sayfasını bul

en: Find the answers you need in our Knowledge Base
tr_TR: Bilgi Tabanımızda ihtiyacınız olan yanıtları bulabilirsiniz

en: Follow our guided checklist to setup your website
tr_TR: Web sitenizi kurmak için rehberli kontrol listemizi inceleyin

en: Get a domain
tr_TR: Bir alan adı al

en: Get in touch with our live specialists
tr_TR: Canlı destek veren uzmanlarımızla irtibat kurun

en: Get started
tr_TR: Şimdi Başla

en: Give a page a short title such as “Our Services”
tr_TR: Bir sayfaya “Hizmetlerimiz” gibi kısa bir başlık koyun

en: Give your page a name (e.g. "My Portfolio"), then click the "+" button in the editor to add a new block.
tr_TR: Sayfanıza bir ad verin (örneğin "Portfolyom"), ardından yeni bir blok eklemek için düzenleyicideki "+" düğmesine tıklayın.

en: Go to Posts
tr_TR: Yazılar'a Git

en: Go to Products → Add New or Create Product and enter your product name and description.
tr_TR: Yazılar'a Git → Yeni Ekle veya Ürün Oluştur'a tıklayın ve ürün adınızla açıklamanızı girin.

en: Go to the Customize page
tr_TR: Özelleştir sayfasına git

en: Got it!
tr_TR: Anladım!

en: Help Center
tr_TR: Yardım Merkezi

en: Hostinger WordPress plugin.
tr_TR: Hostinger WordPress eklentisi.

en: Hover over the chosen post to see the options menu. Click on the Edit button to open the post editor.
tr_TR: Seçenekler menüsünü görmek için seçilen gönderinin üzerine gelin. Gönderi düzenleyiciyi açmak için Düzenle düğmesine tıklayın.

en: How to Add Your WordPress Website to Google Search Console
tr_TR: WordPress Web Siteniz Google Search Console'a Nasıl Eklenir?

en: How to Back Up a WordPress Site
tr_TR: WordPress Sitesi Nasıl Yedeklenir

en: How to Clear Cache in WordPress Website
tr_TR: WordPress Sitesinde Önbellek Nasıl Temizlenir

en: How to Create a WordPress Contact Us Page
tr_TR: WordPress İletişim Sayfası Nasıl Oluşturulur

en: How to Edit the Footer in WordPress
tr_TR: WordPress'te Alt Bilgi Nasıl Düzenlenir

en: How to Import Images Into WordPress Website
tr_TR: WordPress Web Sitesine Görseller Nasıl Taşınır?

en: How to Point Domain Name to Web Hosting
tr_TR: Bir Alan Adı Web Hostinge Nasıl Yönlendirilir?

en: How to Set Up WordPress SMTP
tr_TR: WordPress SMTP Nasıl Kurulur

en: If you wish to edit the image, click on the chosen image and click the Edit Image button. You can now crop, rotate, flip or scale the selected image.
tr_TR: Eğer görseli düzenlemek istiyorsanız seçilen görselin üzerine tıklayıp Görseli Düzenle düğmesine tıklayın. Artık seçili görseli kırpabilir, döndürebilir, çevirebilir veya ölçeklendirebilirsiniz.

en: In the block menu, search for "Gallery" and select the Gallery block. Upload the images you want to showcase in your portfolio, then adjust the layout and add captions if needed.
tr_TR: Blok menüsünde "Galeri"yi bulup seçin. Portfolyonuzda sergilemek istediğiniz görselleri yükleyin, ardından düzeni ayarlayın ve gerekirse başlık ekleyin.

en: In the left sidebar, click Appearance to expand the menu. In the Appearance section, click Customize. The Customize page will open.
tr_TR: Menüyü genişletmek için sol kenar çubuğundaki Görünüm'e tıklayın. Görünüm bölümündeyse Özelleştir'e tıklayın. Özelleştirme sayfası açılacaktır.

en: In the left sidebar, click Appearance to expand the menu. In the Appearance section, click Customize. The Customize page will open.
tr_TR: Menüyü genişletmek için sol kenar çubuğundaki Görünüm'e tıklayın. Görünüm bölümünde Özelleştir'e tıklayın. Özelleştirme sayfası açılacaktır.

en: In the left sidebar, click Site Identity and edit your site title.
tr_TR: Sol kenar çubuğunda Site Kimliği'ne tıklayın ve site başlığınızı düzenleyin.

en: In the left sidebar, click Site Identity, then click on the Select Site Icon button. Here, you can upload your brand logo.
tr_TR: Sol kenar çubuğunda önce Site Kimliği, ardından Site Simgesini Seç düğmesine tıklayın. Buraya marka logonuzu yükleyebilirsiniz.

en: In the left sidebar, find the Media button. The Media Library page allows you to edit, view, and delete media previously uploaded to your website.
tr_TR: Sol kenar çubuğunda Medya düğmesini bulun. Medya Kütüphanesi sayfası, daha önce web sitenize yüklenen medyayı düzenlemenize, görüntülemenize ve silmenize olanak tanır.

en: In the left sidebar, find the Pages menu and click on Add New button. You will see the WordPress page editor. Each paragraph, image, or video in the WordPress editor is presented as a “block” of content.
tr_TR: Sol kenar çubuğunda Sayfalar menüsünü bulun ve Yeni Ekle düğmesine tıklayın. WordPress sayfa düzenleyicisini göreceksiniz. WordPress düzenleyicideki her paragraf, görsel veya video, bir içerik “bloğu” olarak sunulur.

en: In the left sidebar, find the Posts button. Click on the All Posts button and find the post for which you want to change the description.
tr_TR: Sol kenar çubuğunda Gönderiler düğmesini bulun. Tüm Gönderiler düğmesine tıklayın ve açıklamasını değiştirmek istediğiniz gönderiyi bulun.

en: Invite a Friend, Earn Up to $100
tr_TR: Arkadaşınızı Davet Edin, 100 $'a Kadar Ödül Kazanın

en: Knowledge Base
tr_TR: Bilgi Tabanı

en: Learn
tr_TR: Öğren

en: Learn how to connect your domain to Hostinger by watching this tutorial on YouTube for a step-by-step guide:
tr_TR: Adım adım talimatlar için YouTube'daki bu rehberi izleyerek alan adınızı Hostinger'a nasıl bağlayacağınızı öğrenin:

en: LiteSpeed Cache: How to Get 100% WordPress Optimization
tr_TR: LiteSpeed Cache: %100 WordPress Optimizasyonu Nasıl Elde Edilir

en: Login to the Amazon Product Advertising dashboard
tr_TR: Amazon Ürün Reklamcılığı kontrol paneline giriş yapın

en: Make the page easy to read and navigate by using headings and bullet points. Include a clear call-to-action (CTA) to encourage visitors to take the next step for example, to contact you via email or contact form.
tr_TR: Başlıkları ve maddeleri kullanarak sayfayı okumayı ve gezinmeyi kolaylaştırın. Ziyaretçileri bir sonraki adımı atmaya, örneğin sizinle e-posta veya iletişim formu aracılığıyla irtibata geçmeye teşvik etmek için net bir eyleme geçirici mesaj (CTA) ekleyin.

en: Nameserver 1
tr_TR: Ad Sunucusu 1

en: Nameserver 2
tr_TR: Ad Sunucusu 2

en: New WordPress website is being built and will be published soon
tr_TR: Yeni WordPress web sitesi oluşturuluyor ve yakında yayınlanacak

en: Once fields are filled, and your item has an image, description, and price, it’s time to publish it online. You will find the “publish” button at the top of the page, near the description field.
tr_TR: Alanlar doldurulduktan ve öğenizin bir görseli, açıklaması ve fiyatı olduğunda, onu çevrimiçi yayınlamanın zamanı gelir. Sayfanın üst kısmında, açıklama alanının yanında "yayınla" düğmesini göreceksiniz.

en: Once you have finished drafting your post, read it over to check for errors, make any necessary revisions, and then publish it to your blog.
tr_TR: Gönderinizin taslağını hazırlamayı bitirdikten sonra, hataları kontrol etmek için tekrar okuyun, gerekli düzeltmeleri yapın ve ardından blogunuzda yayınlayın.

en: Once you're happy with your portfolio post, click the "Publish" button to make it live on your website. You can add a link to your main navigation menu or other relevant posts to make it easy for visitors to find.
tr_TR: Portfolyo gönderinizden memnun kaldığınızda, onu web sitenizde yayınlamak için "Yayınla" düğmesine tıklayın. Ziyaretçilerin bulmasını kolaylaştırmak için ana gezinme menünüze veya diğer ilgili yayınlarınıza bir bağlantı ekleyebilirsiniz.

en: Open the Amazon Affiliate plugin configuration
tr_TR: Amazon Satış Ortaklığı eklentisi yapılandırmasını açın

en: Preview website
tr_TR: Siteyi önizle

en: Proofread and publish
tr_TR: Son okuma yapın ve yayınlayın

en: Publish the page
tr_TR: Sayfayı yayınla

en: Publish the setup
tr_TR: Kurulumu yayınla

en: Publish website
tr_TR: Siteyi yayınla

en: Publish your page
tr_TR: Sayfanızı yayınlayın

en: Publishing website
tr_TR: Siteyi yayınlamak

en: Rate this plugin
tr_TR: Bu eklentiyi değerlendir

en: Set up your website
tr_TR: Sitenizi kurun

en: Share your referral link with friends and family and <b>receive 20% commission</b> for every successful referral.
tr_TR: Yönlendirme bağlantınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın ve her başarılı yönlendirme için <b>%20 komisyon kazanın</b>.

en: Start earning
tr_TR: Kazanmaya başla

en: Take me there
tr_TR: Beni götür

en: This can take some time
tr_TR: Bu biraz sürebilir

en: To gather the necessary information, log in to your <a href="%s" target="_blank" rel="noopener">Amazon Product Advertising dashboard</a> using your personal Amazon partnership account.
tr_TR: Gerekli bilgileri toplamak için kişisel Amazon ortaklık hesabınızı kullanarak <a href="%s" target="_blank" rel="noopener">Amazon Ürün Reklamcılığı kontrol panelinize</a> giriş yapın.

en: To make the product stand out, upload a picture of it. During the setup of your wanted item, be sure to add its price and any other relevant information. Product categories and tags to help organize your products.
tr_TR: Ürünün öne çıkmasını sağlamak için bir görselini yükleyin. Aradığınız ürünün kurulumu sırasında fiyatını ve ilgili diğer bilgileri eklediğinizden emin olun. Kategori ve etiketler ürünlerinizi düzenlemenize yardım eder.

en: To upload a new image, click on Add New button on the Media Library page and select files.
tr_TR: Yeni bir görsel yüklemek için Medya Kütüphanesi sayfasındaki Yeni Ekle düğmesine tıklayın ve dosyaları seçin.

en: Unknown error code.
tr_TR: Bilinmeyen hata kodu.

en: Upload an image
tr_TR: Bir görsel yükle

en: Upload your logo
tr_TR: Logonuzu yükleyin

en: Upload your portfolio projects
tr_TR: Portfolyo projelerinizi yükleyin

en: Wait for domain propagation
tr_TR: Alan adı yayılımını bekleyin

en: We apologize for the inconvenience. The AI content generation process encountered a server error. Please try again later, and if the issue persists, kindly contact our support team for assistance.
tr_TR: Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz. Yapay zeka içerik oluştururken bir sunucu hatasıyla karşılaştı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin ve sorun devam ederse yardım için lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.

en: Website URL
tr_TR: Web sitesi URL'si

en: Website is published
tr_TR: Siteniz yayınlandı

en: WordPress tutorials
tr_TR: WordPress rehberleri

en: Write a brief introduction to your business, provide an overview of your services with descriptions and benefits, and use relevant images to support your content. Keep it simple and straightforward.
tr_TR: İşletmenizle ilgili kısa bir tanıtım yazın, hizmetleriniz hakkında açıklamalar ve faydalar içeren bir genel bakış sağlayın ve içeriğinizi desteklemek için ilgili görselleri kullanın. Basit ve anlaşılır tutun.

en: Write your content, making sure to include relevant keywords and images. You can use different blocks to create headings, paragraphs, lists, and other types of content.
tr_TR: İlgili anahtar kelimeleri ve görselleri eklediğinizden emin olarak içeriğinizi yazın. Başlıklar, paragraflar, listeler ve diğer içerik türlerini oluşturmak için farklı bloklar kullanabilirsiniz.

en: You can access this guide material any time when updating your website
tr_TR: Web sitenizi güncellerken bu rehbere istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

en: You can connect domain to Hostinger by changing the nameservers. Different domain providers are have unique procedures for changing nameservers. Here are Hostinger's nameservers:
tr_TR: Ad sunucularını değiştirerek alan adınızı Hostinger'a bağlayabilirsiniz. Farklı alan adı sağlayıcılarının, ad sunucularını değiştirmek için farklı prosedürleri vardır. İşte Hostinger'ın ad sunucuları:

en: You can see the whole post in the editor. Find the description part and change it to your preferences.
tr_TR: Yazının tamamını düzenleyicide görebilirsiniz. Açıklama bölümünü bulun ve tercihlerinize göre değiştirin.

en: You need to purchase a domain for your website before the preview domain becomes inaccessible. Find a desired website name using a
tr_TR: Önizleme alan adına erişilemez hale gelmeden önce web siteniz için bir alan adı satın almanız gerekir. İstediğiniz web sitesi adını şuradan bulabilirsiniz:

en: Your website is already published and can be accessed using Hostinger free temporary subdomain right now. Here is the current URL of your website:
tr_TR: Web siteniz  yayınlanmış durumda. Şu anda Hostinger'ın ücretsiz geçici alt alan adı kullanılarak erişilebilir. İşte web sitenizin mevcut URL'si:

en: domain name searcher.
tr_TR: Domain sorgulama.

en: https://hostinger.com
tr_TR: https://hostinger.com.tr

en: https://www.hostinger.com
tr_TR: https://www.hostinger.com.tr

en: on <a
    			   href="https://wordpress.org/support/plugin/hostinger/reviews/#new-post"
    			   target="_blank" rel="noopener noreferrer">WordPress.org</a>
tr_TR: -<a
    			   href="https://wordpress.org/support/plugin/hostinger/reviews/#new-post"
    			   target="_blank" rel="noopener noreferrer">WordPress.org</a>
